Õpetajad

Õpetaja Enel

 

Heia, heia kõigile!

Oma lapsepõlvest mäletan, et pidime kaksikõe Eveliga igal võimalikul hetkel laulma: nii kooliaktustel , suguvõsa sünnipäevadel kui ka kodustel musitseerimisõhtutel. Tänud ema Evile, kes on olnud pikki aastaid Pärnus muusikapedagoog. Muusika sees kasvades ja sirgudes jäi see mulle lihtsalt külge ja on saatmas mind tänaselgi rajal mida käin.
Olen abielus Sepoga ja ema kolmele vahvale poisile: Sassile, Ossile, Jussile, kes on vaieldamatult kujundanud mind minu õpetajaks kasvamise teel.
Ma olen lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli koorijuhtimise eriala. Täiendanud end erinevatel beebi- ja väikelaste muusikakursustel. Neist hinnatuim kogemus oli 2006 aastal Carl Orffi Kanada muusikakonverents Torontos. Olen töötanud aasta Pärnu „ Päikesejänku“ lasteaias muusika õpetajana. Alates 2001 aastast tegutsenud oma muusikastuudio loomisel ja arendamisel, millest on tänaseks välja kasvanud „Vingervaksa“ Beebi- ja mängukool.

Õpetaja Janne Riin

 
Armsad vanemad…

Inglise luuletaja Francis Thompson on küsinud: “Kas teate, mida tähendab olla laps?… See tähendab uskuda armastusse, uskuda ilusse, uskuda uskumisse. Olla nii väike, et päkapikud ulatavad kõrva sisse sosistama, võluda kõrvitsaist tõldu, hiirtest hobuseid, alatusest õilsust, mitte millestki kõike, sest elab ju iga lapse hinges tema haldjast ristiema.”

 

Mulle on alati meeldinud tegeleda lastega. Leiame kiiresti ühise keele. Lapsed on siirad ja vahetud, nad lasevad mul olla mina ise,
koos lastega saan olla jälle “väike plika”. Lapsed rõõmustavad kui rooman või rullin koos nendega – meil on lihtsalt lõbus. Tulge meiega võimlema ja te näete kui lõbus meil on 🙂

Õpetaja Merit Hirvoja-Tamm

Hei-hei!

Olen laulnud nii kaua kui end mäletan – koos õe Piretiga kodustel/suguvõsa südmustel, erinevates koorides ja ansamblites. Praegu on minu elus oluliseks kireks meie nüüd juba 10-aastane “beebi” :)) – Vokaalgrupp Mirt, ning täiendan ennast vokaaltehnika vallas edasi – eelkõige laulukoolis WAFis. Erinevaid pille olen õppinud natukese mängima lastemuusikakoolis (mis jäi toona küll kahjuks pooleli) ja nooruses eraõpetajate käe all. Muusikat ma erinevatel põhjustel aga õppima ei läinud ja kõrgema hariduse sain hoopis majanduse valdkonnast. Peale laste sündi jõudsin tagasi kodulinna Pärnusse ning südamelähedasemate ja loomingulisemate tegevusvaldkondade juurde. Tegutsen fotograafina ning olen andnud lasteaias muusikatunde ning toimetanud lastelaagrit korraldades, kus tegelesin samuti muusikalise poolega. Minu elus on olulisel kohal ka tants – väikest viisi tegutsen tantsutrupp Celavy juures tantsija ja/või lauljana.

Kui Enel mind VIngervaksa õpetama kutsus, siis üheks jaatava vastuse motivaatoriks oli see, et nüüd on põhjus ja vajadus taas kitarr kätte võtta ning sõprus temaga meelde tuletada. Kuna olen hinges ikka veel rohkem tüdruk kui täiskasvanu, siis mulle meeldib lastega tegeleda – nende siirus, vahetus ja mängulisus on ka mulle endale omased. Mu enda kolm poega on olnud mulle suurimateks õpetajateks.

 

Õpetaja Maria